برترین های آسیا در جذب توریست

1395/08/29 ساعت 11:47

بر اساس آمار بانک جهانی، 83 میلیون توریستی که در سال 2014 به کشور چین سفر کرده اند، این کشور را در جایگاه توریست پذیرترین کشور آسیایی قرار داده اند.


بر اساس آخرین آمارهای بانک جهانی، می توان کشورهایی را که در سال 2014 بیش ترین حجم ورود گردشگر به داخل مرزهایشان اتفاق افتاده، رتبه بندی کرد تا 10 کشور آسیایی در زمینه ورود گردشگر معرفی شود.

بر این اساس، 83 میلیون توریستی که در سال 2014 به کشور چین سفر کرده اند، این کشور را در جایگاه توریست پذیرترین کشور آسیایی قرار داده اند. از المپیک سال 2008 تاکنون، جذب توریست یکی از اولویت های اصلی کشور چین بوده است. دولت این کشور صنعت توریست را بخشی اثرگذار و نیروی محرک توسعه اقتصادی می داند و اولویت های سیاستی ویژه ای برای آن قائل است. در این راستا، سازمان ملی گردشگری چین که وظیفه توسعه صنعت گردشگری را در این کشور برعهده دارد، اعلام کرده است که در 9 ماه نخست امسال، 956 میلیون گردشگر در سراسر جهان جا به جا شده اند.

بر اساس داده های بانک جهانی، دومین کشوری که در آسیا بیش ترین میزان پذیرش توریست را دارد، مالزی است. بنا بر این گزارش، در سال 2014 بیش از 27.4 میلیون توریست وارد این کشور شده اند؛ کشوری که به تنوع منحصربه فردش شناخته شده است. براساس طرح تحول گردشگری مالزی (MTTP)، صنعت گردشگری به عنوان یکی از کلیدی ترین عوامل رشد اقتصادی این کشور معرفی شده است. پیش بینی می شود با 36 میلیون گردشگری که تا سال 2020 وارد این کشور می شوند، مالزی در رده کشورهای با درآمد بالای جهان قرار گیرد.

سومین جایگاه توریست پذیرترین کشورهای آسیایی را تایلند تصاحب کرده است. در سال 2014 حدود 24 میلیون گردشگر از این کشور بازدید کرده اند. بر اساس آماری که سازمان گردشگری تایلند منتشر کرده، بین ماه های ژانویه تا اوت سال جاری، صنعت گردشگری این کشور حدود 31.2 میلیارد دلار برای دولت این کشور ارزآوری داشته است.

کشورهایی که در رتبه های بعدی توریست پذیرترین کشورهای آسیایی قرار دارند، به ترتیب تعداد گردشگر بین المللی در سال 2014 عبارت است از: کره جنوبی با 14.2 میلیون؛ ژاپن با 13.4 میلیون؛ سنگاپور با 11.8 میلیون؛ اندونزی با 9.4 میلیون؛ ویتنام با 7.8 میلیون؛ هند با 7.6 میلیون و فیلیپین با 4.8 میلیون گردشگر ورودی.
 

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.