عکس‌ های زیبا لیسا کریستین از فرهنگ های مختلف جهان

1395/07/13 ساعت 13:27

عکاسی آمریکایی که به بیش‌ از ۱۰۰ کشور از ۶ قاره دنیا سفر کرده، مجموعه‌ای از عکس‌های باورنکردنی از فرهنگ‌های مطابق با محیط زیست جمع‌آوری کرده است.مجموعه جدید لیسا کریستین، به نام اینتیمیت اکسپنس (گستره‌ای دوستانه)، روابط پیچیده و متفاوت میان انسان‌ها و سرزمین‌هایی که در آن‌ زندگی می‌کنند را در سراسر جهان بررسی می‌کند.

این عکس‌های فوق‌العاده زیبا، تمام مکان‌های هیبت‌انگیز، از فاس (Fez) گرفته تا تانزانیا، و چین تا تیمبوکتو را ثبت کرده‌اند.

زن‌ها و مردانی صاف و ساده که در شالیزارهای ویتنام و معدن‌های نمک کوه‌های آند در حال کار کردن هستند با جزئیات نشان داده شده‌اند.

هدف عکس‌های جذاب کریستین که به رنگ‌های گوناگونشان معروف هستند، شناخت بزرگی و ارزش جهانی انسان در درون تمام ما است. شات‌هایی که برای عکاسی انتخاب می‌کند همگی طوری تعیین شده‌اند که همدلی را برانگیزانند.

عکس‌های این عکاس بشردوست، بر مسائل اجتماعی مانند قاچاق انسان تاکید دارد. البته این حمایت فقط از راه کمک‌های تصویری نیست، بلکه درآمد حاصل از فروش کارهایش اغلب به سازمان‌هایی چون سازمان آزادی بردگان (Free the Slaves) اعطا می‌شود.

مردی محلی، همراه با وسیله شکارش، در جنگل‌های اکوادور، مغرورانه برای عکس انداختن ژست گرفته است.

این عکس که در میانمار گرفته شده، «ابدیت» نام دارد و راهبی را با ردایی زیبا نشان می‌دهد که در آب‌هایی که در انتها به آبی افق پیوسته، در حال پارو زدن است.

نی در شالیزار برنج ویتنام در حال جست و خیز است. سبدی که بر پشت دارد برای حمل ساقه‌هایی است که چیده است.

زنی با لباس سنتی بِربِری قرمز وسفید، در حال رفتن به خانه خود در کوه‌های ریف است. مولای رشید در سال ۱۴۷۱ روستایی را میان این کوه‌های کوچک بنا کرد و نام آن را شفشاون نهاد. رنگ آبی خانه‌های این منطقه توسط یهودی‌ها در دهه ۱۹۳۰ جایگزین خانه‌های سفید با درهای سبزی شد که معرف مسلمانان بود.

آیوتیایا، یکی از پادشایی‌های سیام، تایلند، است که در سال‌ها ۱۳۵۱ تا ۱۷۶۷ وجود داشته است. این راهب‌های بودایی در زیر یک درخت پرطراوت شکوفه‌دار در شهر باستانی ایستاده‌اند

دیوار بزرگ چین با طول ۱۳۱۷۰۶۹ مایل (۲۱۱۹۶۱۱۸۲۴ کیلومتر). ساخت این دیوار در سال ۵۰۰ قبل از میلاد آغاز شد و اولین بار در سال ۲۲۰ قبل از میلاد تحت نظاارت فرمانده چین شی هوان برای حفاظت از مرزهای شمالی چین و دفع متجاوزان خارجی این دیوارها را به هم متصل شدند. این دیوار تا حدی پیش رفت که ۱۵ استان را به هم متصل کرد و بارها طی حضور خاندان‌های دیگر مستحکم شد و توسعه یافت.

کوچ‌نشینان همراه با شترهای خود از میان شن‌های صحرای بزرگ آفریقا در حال سفر هستند. جامه های آبی آن‌ها در زمینه نارنجی شن‌ها خودنمایی می‌کند.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.