تنها جایی در دنیا که بدون ساعت اصلا نمی‌فهمید صبح، ظهر یا شب است!

1397/04/06 ساعت 15:17

لانگیربین نروژ | Longyearbyen, Norway
مرکز اداری سوالبار، لانگیربین نروژ یک شهر کوچک ۲۰۰۰ نفری است که تقریبا از ۵۰ کشور جهان ساکن دارد. این شهرستان قطبی، دارای ساکنان علاقه مندان به طبیعتی است که در شرایط سخت آب و هوایی و وجود قطب شمال در نزدیکی خود زندگی می کنند. لانگیربین نروژ دروازه ای به تجارب مبتنی بر طبیعت و نقطه شروع برای اکثر ماجراجویی های سوالبار است. می توان گفت که قطب شمال در این شهر شروع شده و هرگز به پایان نمی رسند. ممتازگشت در ادامه این شهرستان را با تمام ویژگی های جالبش به شما معرفی کرده؛ با ما همراه باشید.

فصل های لانگیربین نروژ
بیشتر ساکنین این شهرستان با هم سر این قضیه تفاهم دارند که هر فصلی در این شهر، محبوبیت و ویژگی های دوست داشتنی خودش را دارد. برخی شفق قطبی زمستان را ترجیح می دهند، در حالیکه بقیه فصل تابستان با آفتاب درخشانی که در بیشتر روز می تابد را دوست دارند.
در طول زمستان، هوا در لانگیربین نروژ حدودا رای ۴ ماه تاریک است؛ بین ۲ ماه تا ۲ ماه و نیم، هوا به قدری تاریک است که اگر ساعت نداشته باشید نمی توانید تفاوت روز و شب را تشخیص دهید. شب های قطبی، با گرگ و میش شروع و تمام می شود و این گرگ و میش که به اصطلاح به «ساعت آبی» (blue hour) معروف است در تمام طول شبانه روز ادامه می یابد. با اینکه خورشید زیر افق قرار دارد، اما رگه های نوری آبی و قرمز زیبایی را به آسمان قطب می فرستد. تابستان قطبی در طرف دیگر با خورشیدی همراه است که در ۲۴ ساعته ۷ روز هفته، می تابد.
این تضاد بزرگی که در میان فصل های این شهر وجود دارد، باعث شده که فعالیت های روزانه و زندگی مردم توسط آب و هوا کنترل شود. زمانی که هوا روشن و آفتابی است، مردم بیشتر زمان خود را در بیرون از خانه ها می گذرانند و این بدان معنی نیست که در طول زمستان مردم گوشه گیر می شوند؛ نه! مردم شاید حتی در زمستان های تاریک از مواقع دیگر بیشتر اجتماعی شده و با هم رفت و آمد کنند. در این زمان سرگرمی هایی نظیر فستیوال، جشن و رویدادهای ورزشی گوناگونی برگزار می شود و رستوران های شهر پر از آدم خواهد شد. بالارفتن از کوه ها توسط هدلمپ یا شرکت کردن در رژه هایی با مشعل در طول فصل کریسمس، از جمله فعالیت هایی است که در فصل سرد در میان مردم محلی محبوب است.
 
تاریخ لانگیربین و سوالبار
معنی تحت اللفظی سوالبار (اسوالبارد)، سرزمینی با سواحل سرد است. اسمی تحت عنوان Svalbarði fundinn در گزارش های سنتی ایسلند در سال ۱۱۹۴ آورده شده؛ اما کسی نمی داند که آیا این نام به کشف سوالبار بر می گردد یا زمین دیگری که سواحل سرد دارد.
اولین کشف قابل قبول این مجمع الجزایر توسط سفری بود که توسط کاشف هلندی ویلم بارنتز (Willem Barentsz) در سال ۱۵۹۶ انجام شد. او بعد از این سفر، منطقه را با بزرگترین جزیره با کوه های نوک تیز صدا کرد که این صفت از کوه های بخش غربی جزیره گرفته شده بود. سوالبار از آن زمان، جایی برای داستان های افسانه ای درباره شکار، تله، معدن و سفرهای باورنکردنی شده است. تاریخ سوالبار شامل شکار بین المللی نهنگ (۱۶۰۰ تا ۱۷۵۰)، منطقه ای برای روس ها جهت گذراندن زمستان برای شکار (۱۷۰۰ تا ۱۸۵۰) و شکار خود نروژی ها (۱۹۷۵ تا ۱۸۵۰) بوده است.
در سال ۱۹۰۶، یک تاجر و معدن‌چی آمریکایی به نام جان مونرو لانگیر (John Munroe Longyear) اولین معدن این جزیره را پایه گذاری کرد، ساختمان هایی بنا نهاد و این سکونتگاه را به شهر لانگیر نام گذاری کرد. این شخص برای اولین بار به عنوان یک مسافر کشتی از سوالبار در سال ۱۹۰۱ عبور کرد. در سال ۱۹۱۶، شرکت معدنی Store Norske Spitsbergen Kullkompani فعالیت های معدن این جزیره را از شرکت لانگیر گرفت و این منطقه به لانگیربین تغییر نام داد.
 
در لانگیربین نروژ چه کنیم
سوالبار یکی از بزرگترین مناطق دست نخورده در جهان است و دقیقا این منطقه وسیع از طبیعت بکری است که همین هم آن را جذاب کرده است. فرصت دیدن لانگیربین و کشف مناطق قطبی، انگیزه بسیاری از مردم برای بازدید از مجمع الجزایر سوالبار است.
شما می توانید از طریق طیف گسترده ای از فعالیت ها، روش های حمل و نقل، موتور و غیر موتوری و درجه سختی های متنوع این فرصت را به دست آورید. با این حال، چیزی که در میان همه این نوع مشترک است این است که سفر شما با راهنمایان تور محلی برگزار می شوند که اولویت همه آن ها افزایش آگاهی، دانش و امنیت مردم محلی است.
 
جاذبه ها، رویدادهای فرهنگی و فعالیت ها
سوالبار چیز فراتر از طبیعت شگفت انگیز را برای گردشگران فراهم کرده است. در شهرستان های لانگیربین و بارنتسبرگ، شما رنج وسیعی از فعالیت ها، رویدادهای فرهنگی، جشن ها و جاذبه ها را خواهید دید. همچنین رستوران و کافه های فوق العاده ای در اینجا وجود دارد که غذاهای محلی و بین المللی را از سراسر جهان برای شما طبخ می کنند. لانگیربین پر از فروشگاه هایی است که کالاها را با هزینه پایین تر از چیزی که فکر می کنید ارائه می دهند. می توان گفت که بیشتر مردم شگفت زده خواهند شد زمانی که متوجه می شوند که این جایی به این کوچکی چقدر سرگرمی های متنوع دارد.
شهر ارواح پیرامیدن (Pyramiden) نیز ارزش دیدن دارد. در اینجا تنها ۴ نفر در زمستان و ۸ نفر در تابستان زندگی می کنند و در مجمع الجزایر سوالبار یکی دیگر از جاذبه های دیدنی است. این روستای کوچک شامل سکونتگاه های سابق معدنچیان است که شامل ساختمان های دوره شوری رها شده ای هستند. پس می توان گفت که سوالبار علاوه بر لانگیربین نروژ برای همه چیزی دارد. شما چه یک ماجراجویی حرفه ای باشید و چه بخواهید که یک سفر پر از آرامش را تجربه کنید، می توانید به اینجا سفر کنید و برای همیشه چیزی متفاوت با دیگر سفرهایتان تجربه کنید.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.