ساخت فرودگاهی عجیب با ریل راه آهنی در وسط آن

1396/06/14 ساعت 16:0

فرودگاه گیسبورن

در ساحل شرقی شمال جزیره ی نیوزلند و در حومه ی منطقه ی گیسبورن، فرودگاهی به نام فرودگاه گیسبورن ساخته شده است که یک فرودگاه منطقه ای محسوب می شود و پرواز بین المللی ای به آن نمی شود. فرودگاه گیسبورن یکی از معدود فرودگاه های جهان است که از وسط باند آن، ریل راه آهن می گذرد! با جزییات بیشتر این خبر همراه ممتازگشت باشید:

فرودگاه گیسبورن در زمینی به مساحت ۱۶۰ هکتار ساخته شده است و دارای ۳ باند فرعی و یک باند اصلی است که باند اصلی آن توسط خط راه آهن قطع شده است. فرودگاه وینیارد که در ساحل شمال غربی تاسمانی قرار دارد هم یکی دیگر از فرودگاه هایی است که خط راه آهن دارد که البته به دلیل کمبود مسافر در آن خط، راه آهن آن منطقه در سال ۲۰۰۵ بسته شد و بنابراین خط راه آهنی که در فرودگاه وینیارد وجود دارد عملا دیگر کاربردی ندارد.
اما در فرودگاه گیسبورن اوضاع طور دیگری است، در این فرودگاه مسیری که خط راه آهن می پیماید یکی از پر ترددترین و پر مسافرترین مسیرهاست و البته فرودگاه هم همینطور. به همین دلیل این فرودگاه هر روز بین فرودگاه ۶:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ بعدازظهر فعال است و بعد از این ساعت، خط راه آهن تا صبح فردا بسته می شود.

مسئولان این فرودگاه گفته اند که پر چالش ترین بخش کار در این فرودگاه این است که باید فرود هواپیما را همزمان با گذر خط راه آهن مدیریت کنند تا اختلال و برخوردی پیش نیاید.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.