هتل آربز؛ امکان اقامت لحظه ای در سوئیس و لحظه ای در فرانسه!

1396/05/30 ساعت 14:47

هتل دوستاره آربز روی مرز فرانسه وسوئیس قرار گرفته است. این هتل که دو آدرس دارد، پیش از مرز بندی دو کشور در قرن ۱۹ ساخته شده است. با ممتازگشت همراه باشید تا با این هتل جذاب آشنا شوید.


هتل آربز روی خط مرزی دو کشور سوئیس و فرانسه با سرنوشت عجیب خود امروز به یکی از جاذبه‌های گردشگری تبدیل شده است و به مسافران این امکان را می‌دهد که شب را در اتاق‌هایی بگذرانند که نیمی از آن در خاک فرانسه و نیمی دیگر در خاک سوئیس است.

این هتل در شهر مرزی کیور(cure) بین این دو کشور اروپایی، در سال ۱۸۶۲ قبل از تقسیم منطقه میان دو کشور، محلی تجاری بود تا اینکه پس از جنگ جهانی دوم به محل سکونت پناهندگان و رزمندگان فرانسوی تبدیل شده و پس از آن هم «جولیوس جین اربیزی» در سال ۱۹۲۱ آن را خرید و به هتل تبدیل کرد.

 ولی هم اکنون مسافران هتل، با تردد از اتاق‌ها و قسمت های مختلف لحظه‌ای در سوئیس و لحظه‌ای در فرانسه هستند.

جالب است بدانید که این مرز در میان اتاق‌های این هتل نیز وجود دارد و چه بسا که مرز از میان تخت خوابهای هتل نیز میگذرد.

هنگام حضور در رستوران هتل، مسافران در قسمت فرانسه می نشینند و گارسون‌ها غذای آنها را از بخش سوئیس سرو می‌کنند! یا این امکان وجود دارد شما دور میزی بنشینید که یک طرف آن در سوئیس و طرف دیگر آن در فرانسه باشد و درحالی که در خاک فرانسه نشسته‌اید، غذای خود را از بشقابی بردارد که در خاک سوئیس قرار دارد.

این هتل دو آدرس فرانسوی و سوئیسی دارد و پیش از مرز بندی دو کشور ساخته شده است.

مرزبندی‌ها در کشورها قوانین بسیار سختی دارند. ولی آنچه که بسیار دوست داشتنی است شکسته شدن مرز سیاسی بین دو کشور توسط رفتارهای انسانی و روزمره آدمیانی است که به این شهر کوچک سفر کرده و در این هتل اقامت می‌کنند. اقامت در این هتل به شما این امکان را می‌دهد که هم‌زمان هم در سوئیس و هم در فرانسه حضور داشته باشید، البته گفتنی است تجربه ماندن در این هتل چیزی فراتر از یک اقامت است.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.