۱۰ شهر افسانه‌ای در آلمان؛ از لوبک تا بامبرگ(قسمت دوم)

1396/04/11 ساعت 14:39

هیچ کشوری در اروپا به اندازه آلمان، قلعه‌های قرون وسطایی، خانه‌های چوبی با معماری (Timber) ندارد. این کشور همچنین بسیاری جاذبه‌های گردشگری رویایی و افسانه‌ای تاریخی دارد که می‌تواند در تعطیلات خاطرات شگفت‌انگیزی را برایتان رقم بزند.در این مقاله  5 شهر افسانه ای دیگر در آلمان را به شما معرفی میکنیم. با ممتازگشت همراه باشید.(قسمت اول)
۶. تریبرگ (Triberg)

امکان ندارد که به آلمان سفر کنید اما از جنگل سیاه دیدن نکنید. احتمالا هیچ شهری به کوچکی تریبرگ وجود ندارد که جنگل سیاه را در خود جای داده باشد. این شهر فرصت مناسبی به شما می‌دهد تا از تاریخ این جنگل آگاه شوید. این جنگل به خاطر رنگ سبز تیره‌ی درختان که از دور دیده می‌شود، سیاه نامیده شده است. کیک جنگل سیاه که از شکلات و گیلاس تهیه می‌شود نیز از همین منطقه، نام گرفته است. موزه‌ی شهر تریبرگ و موزه‌ی جنگل سیاه را فراموش نکنید که آثار هنرمندان برجسته‌ای را در خود جای داده‌اند. ساعت‌های مشهور جنگل سیاه در همین منطقه قرار دارند پس فراموش نکنید که به خانه‌ی (Clocks 100) سری بزنید و انواع ساعت‌های قدیمی و سنتی را با قیمت عالی بخرید. پیاده‌روی در خیابان اصلی شهر، آبشار تریبرگ که بلندترین آبشار آلمان است و بسیاری مناطق دیدنی دیگر را در این شهر از دست ندهید.

۷. ورمس (Worms)

یکی دیگر از قدیمی‌ترین شهرهای آلمان، ورمس است که در امتداد رودخانه راین واقع شده است. این شهر خاستگاه افسانه‌های قرون وسطایی و داستان‌هایی قهرمانانی است که نامش در اشعار حماسی باستانی برده شده است. این شهر یکی از شهرهای مذهبی نیز هست که کلیساهای قرن دوازدهم بسیاری در آن قرار دارند. قدیمی‌ترین گورستان یهودی در اروپا نیز در این شهر قرار دارد. پل و برج نیبلونگن از جذابیت‌های بی‌نظیر این شهر است. کلیسای جامع، پارک‌های اطراف رودخانه راین نیز از مکان‌های گردشگری زیبای این شهر هستند.

۸. رامساو (Ramsau)

حتما نام کلیسای سنت سباستین را شنیده‌اید، این کلیسا که در کتابچه‌های راهنمای گردشگری بسیار نام برده شده در این شهر قرار دارد. دریاچه‌ی هینترس، جشنواره پاییزی، مراسم گردش گاوها در خیابان‌های مناطق کوهستانی آلپ از دیگر جاذبه‌های این شهر هستند. جمعیت این شهر تنها سه هزار نفر است اما جاذبه‌های فراوان بسیاری برای گردش دارد. پیاده‌روی، اسکی، شنا، تماشای ستاره‌ها در شب، طعم غذاهای محلی آلمانی این مکان را مقصد مناسبی برای سفر خواهد کرد.

۹. بامبرگ (Bamberg)

بامبرگ از شهرهای تاریخی است که نامش در دهه‌ی ۹۰ در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. معماری قرون وسطایی، تپه‌های سرسبز، پل‌های قدیمی روی رودخانه همگی از جاذبه‌های زیبای این شهر هستند. از مکان‌های دیدنی این شهر می‌توان به دادگاه قدیمی اشاره کرد که یک بار محل اسقف بوده است. معماری این سازه از قرن یازده‌ام ساختمانی منحصربه‌فرد را ایجاد کرده است.

۱۰. باد مرگنت‌هایم (Bad Mergentheim)

یکی دیگر از شهرهای زیبای آلمان، باوجود معماری قرون وسطا، خیابان‌های سنگ فرش، سازه‌های چوبی، باد مرگنت‌هایم است که از قرن‌ها قبل به دلیل وجود آبگرم طبیعی به عنوان محلی برای درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود. بازار این شهر، ساختمان‌های رنگارنگ گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. بازدید از قلعه‌ی قرون وسطایی این شهر که خانه‌ی شوالیه‌های تونوتون بوده و هم‌اکنون در آن موزه‌ای تاریخی قرار دارد را فراموش نکنید.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.