سوئد معتبرترین پاسپورت دنیا را دارد

1396/01/09 ساعت 14:51

جدیدترین رده بندی پاسپورت های معتبر دنیا

هر ساله، در رده بندی هایی که یکی از موسسه های معتبر سفر در دنیا به نام «Nomad Capitalist» انجام می دهد، پاسپورت کشورهای مختلف دنیا طبق معیارهایی که وجود دارد بررسی می شود و بر اساس آن، معتبرترین پاسپورت انتخاب می شود که در رده بندی امسال، پاسپورت کشور سوئد، به عنوان معتبرترین پاسپورت جهان معرفی شد. با جزییات بیشتر با ممتازگشت همراه باشید:

در جدیدترین رده بندی ای که موسسه Nomad Capitalist انجام داده است، پاسپورت کشور سوئد با بدست آوردن ۱۰۹ امتیاز که بیشترین امتیاز در بین کشورهای دیگر بود، به عنوان معتبرترین پاسپورت دنیا شناخته شد.
در اعتبار سنجی ای که انجام شد، معیارهایی مثل امکان سفر کردن بدون داشتن ویزا، مقدار مالیات پرداختی، سطح آزادی و ۲ معیار دیگر در نظر گرفته شد که این اعتبار سنجی بین ۱۹۹ کشور جهان بود و کشور سوئد با امکان سفر اتباع آن به ۱۷۶ کشور دنیا در این فهرست اول شد. کشورهای بلژیک، ایتالیا و اسپانیا بعد از سوئد و در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. جالب است بدانید در رده بندی ای که این موسسه انجام داده است، کشور آمریکا جایگاه بسیار پایینی داشته است و در رده ی سی و پنجم و حتی بعد از کشور لهستان و موناکو قرار گرفته است.
متاسفانه پاسپورت ایران هم اصلا جایگاه خوبی نداشته و یکی از ۱۰ پاسپورت کم اعتبار دنیا بوده است. به طور کلی ۱۰ کشور ایران، سودان، یمن، سوریه، سودان جنوبی، لیبی، پاکستان، اریتره، عراق و افغانستان جز ۱۰ کشوری که کم ترین اعتبار پاسپورت را دارند معرفی شده اند. با این حال، با پاسپورت ایران و هر کدام از ۹ کشور دیگر می توان بدون داشتن روادید، به ۲۵ الی ۳۷ کشور دیگر سفر کرد.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.