خوشمزه ترین نوشیدنی های داغ جهان

1396/01/08 ساعت 15:58

نوشیدنی های داغ خوشمزه که باید آن ها را امتحان کنید

چه از کسانی باشید که زیاد به سفر می روید و چه علاقه چندانی به سفر نداشته باشید می دانید که جهان بزرگ و متنوع است. مردم در نقاط مختلف جهان غذاها و رژیم خاص خودشان را دارند. اگر چیزی وجود داشته باشد که در همه فرهنگ ها مشترک باشد آن علاقه به خوردن نوشیدنی های گرم است. با این نوشیدنی ها می توانید در تمام مدت روز از لحظات خود لذت ببرید. می توانید در حین خواندن یک کتاب، همراه یک دوست در یک کافه دنج ، در خانه همراه خانواده و یا در یک مراسم خاص خارجی طعم و مزه خاص نوشیدنی گرم خود را تحسین کنید. هر کشور و فرهنگی برای خود نوشیدنی های گرم مخصوصی دارد که می خواهیم در ادامه آن ها به شما معرفی کنیم، ممتازگشت را همراهی کنید.
قهوه، برزیل
مردم در سراسر جهان از طعم بینظیر قهوه لذت می برند اما برزیل بزرگ ترین صادر کننده قهوه است و در دهه ۱۹۹۰، ۷۰ درصد قهوه جهان را تامین می کرد. حتما طعم ناب قهوه های شیرین و غلیظ برزیلی را امتحان کنید.

چای صبحانه انگلیس
می توانید این چای دوست داشتنی را نه فقط در صبحانه بلکه در کل روز استفاده کنید. وقتی بچه بودم فکرمی کردم همه در انگلیس راس ساعت ۵ عصر کارهای خود را متوقف می کنند تا برای نوشیدن چای عصرگاهی آماده شوند. آن ها مراسم چای عصرگاهی دارند که یک سنت جذاب است و در آن همراه چای، انواع کیک ها و ساندویچ ها را هم امتحان می کنند. اگر برای افراد زیادی چای درست می کنید بدانید که هر کس ذائقه خاص خودش را دارد: کم رنگ، پر رنگ، همراه شیر، همراه لیمو.
چای، هند
هنوز هم گاهی به کافه میروم و چای لاتس سفارش میدهم چون من را یاد هند می اندازد. یادم هست در هند  دستفروشانی وارد قطار می شوند و این چای را به قیمت دو روپیه به مردم می فروختند. این چای ارزان همه جا بود و طعم فوق العاده ای داشت. وقتی به هند رفتید تا می توانید از طعم این چای لذت ببرید چون در هیچ نقطه دیگر جهان نمی توانید طعم خاص آن را پیدا کنید.

لهپتی ای گیو، میانمار
تا قبل از اینکه به میانمار سفر کنم نمی دانستم که آن ها یک همچین فرهنگ قوی ای برای نوشیدن چای دارند. در همه جا چای خانه وجود دارد، در این چای خانه ها می توانید مدتی را با آرامش بگذرانید و از تماشای مردم محلی لذت ببرید. چای بورمسه چایی است که در آن از ترکیب چای سیاه و شیر غلیظ استفاده می شود، قیمت آن حدود ۳۰۰ کیات (۰.۲ دلار آمریکا) است و معمولا آن را با اسنک و کیک می خورند.
چای کره ای، تبت
چای کره ای چای عجیب و معروف تبت است که به ان «پو چا» می گویند. مزه آن شور است چون برای درست کردن آن از مقدار زیادی کره استفاده می شود. پو چا را در تمام مدت روز به خصوص هنگام صبح استفاده می کنند. این نوشیدنی پر از انرژی است و از خشکی زدن لب ها هم جلوگیری می کند.

چای مراکشی، مراکش
اگر به سمت بازار مراکش بروید، در حالی که مجذوب جواهرات و پارچه های زیبای این بازار شده اید بدون شک فروشندگانی را می بینید که شما را به نوشیدن چای در مغازه های کوچک خود دعوت می کنند. چای مراکشی ترکیبی از چای سبز محلی به همراه برگ های نعنا است که نوشیدن آن باعث می شود که حسابی سرحال شوید.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.