چه سوغاتی از استانبول بخریم ؟

1395/12/25 ساعت 15:16

استانبول با داشتن پیشینه‌ی فرهنگی و تاریخی با شکوه خود همواره یکی از پیشتازان هنر صنایع دستی بوده. از طرف دیگر تولید صنایع دستی زیبا و خاص یکی از پایه های اصلی صنعت جهانگردی است که ترکیه به عنوان یکی از پرتردد ترین و محبوب ترین مقاصد تفریحی گردشگری که همواره در صدر لیست مقاصد آژانس های مسافرتی است، می بایست در این حوزه نیز پر قدرت ظاهر شود. از این رو اگر در قالب تور استانبول به این شهر سفر کردید نیازی به نگرانی از بابت خرید کادوی مناسب برای خانواده و دوستان خود نداشته باشید. چراکه زیباترین صنایع دستی ترکی استانبولی به عنوان یادگاری و هدیه‌هایی با ارزش در این شهر در اختیار شما قرار گرفته اند.


بشقاب های سرامیکی

بشقاب های سرامیکی ترکی به خاطر نقش‌های زیبا و کنتراست رنگی چشم گیر و پرحرارت خود شهرت جهانی دارند. این بشقاب ها با طرح های خاص خود به نوعی فرهنگ ترکیه را به معرض دید می گذارند و به سادگی می‌توان آنها را بنا بر طرح هایشان از دیگر ظروف سرامیکی تشخیص داد.


جواهرات

جواهرات ساخته و پرداخته شده توسط هنرمندان استانبول به واقع می توانند به عنوان هدایای محلی با ارزشی خریداری شوند. سنگ های قیمتی در کنتراست رنگی متنوع، نقره های با کیفیت و زیبا و طراحی های خاص را می شود به عینه در این جواهرات مشاهده کرد.این جواهرات از اقلامی هستند که اغلب مسافران تورهای استانبول حد اقل یک بار آنها را به عنوان یادگاری خریداری کرده اند.


 تخته نرد

تقریبا می شود در هر زاویه از استانبول عده ای را دید که مشغول این بازی اند. در هر کافه ای، پیاده رویی، هر گوشه ی دنجی از استانبول، این بازی از نشانه های فرهنگی سنتی این شهر به حساب می آید. سنت جالبی در رابطه با این بازی در استانبول شایع است، طبق این سنت اگر کسی بازی تخته را ببازد می بایست تخته را زیر بغل بگیرد و با خود به خانه ببرد، به این صورت همه متوجه خواهند شد که او در بازی باخته . بنا بر عمومیت تخته نرد بین ترک ها، استادکاران این حوزه این تخته را با ظرافت هرچه تمام تر می سازند، به طوری که کیفیت تخته های ترک معروفیت جهانی دارد.


ست قهوه خوری ترکی

قهوه های ترکی در فنجان های مخصوص سرو می شوند. این فنجان های سرامیکی با نقش های زیبا و لبه های طلایی می توانند سوغات های خوبی از این کشور باشند.


شیرینی های ترکی

شکی نیست که ترک های استانبول مهارت خاص و ویژه ای در پخت غذا و به خصوص شیرینی دارند. شیرینی های استانبولی از طرف دیگر با تنوع بالای خود می توانند هدیه هایی خوب و خوش طعم برای خانواده و دوستان شما باشند.


ساز

ترکیه بنابر سابقه ی طولانی خود در موسیقی و بهره مندی به سازهای خاص و منحصر به فرد، سبک موسیقیایی خاص خودش را دارد. از این رو اگر از طرفداران موزیک های سنتی ترکی هستید ضروری است نسبت به خرید یکی از آنها اقدام کنید.


قهوه ترک

این پودر جادویی از اقلام ضروری خواهد بود که هنگام خروج از ترکیه می‌بایست در چمدان شما قرار گرفته باشد . لازم نیست این بسته های قهوه را تنها به عنوان سوغات برای عزیزانتان تهیه کنید، چراکه وجود قهوه ترک در هر آشپزخانه ای لازم و ضروری خواهد بود و عصرانه ای عالی برای شما به حساب خواهد آمد. عصرانه ای که شما را به یاد توراستانبول و لحظات قشنگی که در این شهر سپری کرده اید می اندازد.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.