قوانين گردشگري جديد در بارسلونا

1395/12/14 ساعت 14:49

چندي پيش در قوانين گردشگري بارسلوناي اسپانيا تغييراتي ايجاد شد. با ممتازگشت همراه شويد تا با اين قوانين جديد آشنا شويد.


شهر زيباي بارسلونا دراسپانيا هر سال ميزبان شمار زيادي از گردشگران است. اخيراً دستگاه‌هاي مسئول در امور گردشگري قوانين و راهکارهايي را به منظور جلوگيري از شلوغي بيش از حد اين شهر تصويب کرده‌اند.
به منظور ايجاد يک مدل با ثبات‌تر از گردشگري در آينده و نيز کمک به برداشتن فشار‌هاي ناشي از هزينه‌هاي کنترل نشده اجاره و شلوغي بيش از حد فضاهاي عمومي بر ساکنين محلي، يک نقشه شهري خاص براي محل اقامت توريست‌ها طراحي شده است. در واقع اين طرح تعداد تخت‌هاي موجود براي گردشگران را محدود خواهد کرد. با انجام اين طرح ديگر اجازه داده نخواهد شد منازل و اقامتگاه‌هاي توريستي بيشتري در مناطق تاريخي شهر، مثل «شهر قديمي» (old town) بازگشايي شود. اين قانون همچنين شامل ممنوعيت ساخت هتل‌هاي جديد يا صدور مجوز جديد براي آپارتمان‌هاي توريستي در داخل شهر مي‌شود.

اين قانون جديد در واقع در حمايت و کمک به 1/6 ميليون ساکنين محلي است که شاهد جمعيتي بالغ بر 32 ميليون گردشگر در سال گذشته بودند که از پايتخت کاتالان بازديد کردند.

بسياري از گمانه‌زني‌هاي اخير حاکي از مشارکت 12 تا 14 درصدي بخش گردشگري در اقتصاد شهر است. حدود 20 درصد از گردشگران از ساير نقاط اسپانيا به بارسلونا مي‌آيند.

بسياري از صاحب‌نظران در صنعت توريست و گردشگري اظهار نگراني کرده‌اند که اين اقدام موجب تضعيف اقتصاد محلي خواهد شد. در حقيقت قانون جديد باعث داغ شدن بحث‌ها در بين موافقان و مخالفان اين طرح شده است. در يک نامه سر‌گشاده، جامعه هتل‌داران بارسلونا اظهار داشتند که مسئولين شهري بايد بر مشکل آپارتمان‌هاي توريستي غير‌قانوني که حدود 50/000 تخمين زده شده است يا تعداد بالاي مسافران يک روزه که سهم ناچيزي در اقتصاد دارند فائق آيند. البنه انتظار نمي‌رود که اين قوانين تا سال 2019 به اجرا درآيد.

بايد در نظر داشت که با اجراي اين قانون گردشگران احتمالا به بازديد و گردش در مناطقي خارج از نواحي شلوغ و پرازدحام «لارامبلا» (La Rambla) و «ال‌پوبلنو» (El Poblenou) تشويق خواهند شد. به علاوه راهکار‌هاي اخير مجلس در افزايش تعداد لاين‌هاي دوچرخه‌سواري و تغيير کاربري بسياري از خيابان‌ها به نواحي سبز مخصوص عابرين پياده مي‌تواند شروع خوبي براي يک بارسلوناي دوست‌دار محيط زيست باشد.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.