جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های برزیل

1395/07/28 ساعت 11:30

فوتبال

در این کشور به فوتبال مانند یک آیین مقدس احترام گذاشته می‌شود و رفتن به یک مسابقه‌ی فوتبال یکی از سرگرم‌کننده‌ترین کارهایی است که می‌توانید در برزیل انجام دهید. استادیوم ماراکانا در برزیل با ظرفیت ۱۰۰۰۰۰ نفر یکی از بزرگترین استادیوم‌های جهان است و بد نیست تماشای مسابقه‌ای را در آن امتحان کنید. با نزدیک شدن المپیک ۲۰۱۶ توجه جهان به این کشور جلب شده است و تب قوتبال همه را فرا گرفته، اگر می‌توانید با این تب همراه شوید.

کارنیوال ریو

کارنیوال ریو یکی از مشهورترین جشن‌ها در سرتاسر جهان است. این جشن که درست پیش از آغاز ماه روزه‌ی مسیحی‌ها برگزار می‌شود، هزاران نفر را به جشن و پایکوبی وامی‌دارد. قیمت‌ها در این دوران سه برابر می‌شوند و شما باید از ماه‌ها قبل رزروهایتان را انجام دهید. اما اگر توانایی پرداخت هزینه‌های بالا را دارید، مطمئن باشید از هزینه کردن برای آشنایی با فضای بومی این کارناوال پشیمان نخواهید شد.

ریو دو ژانیرو

ریو پنجمین شهر بزرگ جهان است و آن‌قدر جاذبه‌های مختلف دارد که هفته‌ها طول می‌کشد تا تنها بخشی از آن‌ها را بررسی کنید. بازدید از مجسمه‌ی مسیح نجات‌دهنده در کورکووادو را فراموش نکنید. علاوه بر این، ریو بیش از آن‌چه فکر می‌کنید موزه، ساحل، جشن، غذا، بومیان پرشور و جذابیت‌هایی از این دست دارد، از این شهر فوق‌العاده اما گران غافل نشوید.

برزیلیا

برزیلیا اگرچه مانند ریو دو ژانیرو از شهرت زیادی برخوردار نیست، اما ارزش دیدن را دارد. این شهر که در سال ۱۹۶۰ ساخته شد شاهکاری از معماری مدرن است و هنردوستان سراسر جهان را به خود جلب می‌کند. برزیلیا به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

پانتانال

پانتانال شامل برزگترین تالاب‌های جهان است که در غرب واقع شده‌اند و بخش‌هایی از بولیوی و پاراگوئه را هم در برمی‌گیرد. همان‌طور که توقع می‌رود، پانتانال رویای محقق دوستداران حیات وحش است. بیش از ۱۱۰۰۰ گونه از حیوانات از گونه‌ی کمیاب آهوی مرداب گرفته تا مورچه‌خوار غول‌پیکر و سنبل طوطی در این تالاب‌ها یافت می‌شوند.

 

آبشار ایگواسو

آبشار ایگواسو که در زبان آرژانیتینی ایگوازو تلفظ می‌شود، آبشار شگفت‌انگیزی است که در مرز بین آرژانتین و برزیل واقع شده و یکی از میراث جهانی یونسکوست. این آبشار مرتفع‌تر از آبشار نیاگارا و دو برابر عریض‌تر از آن است و یکی از جاذبه‌های طبیعی برزیل محسوب می‌شود. در هر ثانیه حدود ۱۲۸۰۰ متر مکعب آب از ۲۷۵ آبشار آن به پایین می‌ریزد.

پارک ملی آمازونیا

آمازون با اینکه تنها ۸درصد سطح کره‌ی زمین را پوشانده است اما ۵۰درصد تنوع زیستی آن را داراست. پارک ملی آمازونیا که ۴۰درصد سرزمین برزیل را شامل می‌شود، کاملاً مناسب فعالیت‌هایی چون تماشای پرندگان، راهپیمایی و کایاک‌سواری است. این منطقه ورودی‌های بسیاری دارد که هر کدام از آن‌ها مخصوص یکی از تورهای پیاده‌روی، کمپینگ و رودخانه‌گردی است. هیچ سفری به برزیل بدون بازدید از آمازون کامل نمی‌شود.

سالوادور

حتماً از اولین شهر برزیل و پایتخت فرهنگی آن که در سواحل شمال شرقی این کشور قرار دارد، دیدن کنید. بازدیدکنندگان این شهر که به "پایتخت شادی" معروف است، از فضای آرام و معماری سبک استعماری آن لذت خواهند برد. مرکز مستعمراتی پلورینهو واقع در این شهر در سال ۱۹۸۵ از سوی یونسکو به عنوان میراث جهانی اعلام شد.

سائو پائولو

سائو پائولو با جمعیت ۱۷ میلیون نفر سومین شهر بزرگ جهان و بزرگترین شهر آمریکای جنوبی است. بازدیدکنندگان این کلان‌شهر از زندگی شبانه، موسیقی و غذاهای با کیفیت جهانی لذت خواهند برد. با اینکه این شهر به اندازه‌ی ریو جذابیت ندارد، اما شهری دوست‌داشتنی است.

ریسیف

ریسیف (رسیف) مرکز تعدادی از زیباترین سواحل برزیل و دومین شهر بزرگ در ناحیه‌ی شمال شرقی آن است. مرکز تاریخی شهر با تعداد زیادی رستوران و ساختمان‌های عجیب و غریب از زیبایی خاصی برخوردار است. حتماً به شهر همسایه‌ی آن یعنی اولیندا هم سفر کنید، شهری استعماری که در سال ۱۹۸۲ به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

سالن اپرای مانائوس

سالن اپرای مانائوس مرکز اصلی تئاترهایی است که در منطقه‌ی آمازون اجرا می‌شوند. این بنا که در سال ۱۸۹۶ ساخته شده، بازتابی از تأثیر رنسانس ایتالیایی بر معماری آن دوران است. از این سالن در ساخت تعدادی از فیلم‌های مطرح استفاده شده است.

ورزش کاپوئرا

این هنر رزمی آفریقایی-برزیلی نوعی "رقص جنگی" است که توسط هزاران نفر در سطح کشور انجام می‌شود. اگر از انجام آن خجالت نمی‌کشید، مطمئن باشید تجربه‌ای خاطره‌انگیز برایتان خواهد بود.

بازار شهری مانائوس

این ساختمان که دقیقاً در کناره‌ی رود نگرو (ریو نگرو) در مانائوس واقع شده است، ۱۲۰۰۰ متر مربع مساحت دارد. بسیاری از افراد بومی برای خریدهای روزانه‌شان به این بازار مراجعه می‌کنند. شما تقریباً هر چه را که فکر می‌کنید می‌توانید در این بازار پیدا کنید، مانند: ماهی، سوسمار کایمان، لاک‌پشت، میوه، نوشیدنی و انواع خرت و پرت‌ها.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.