راهنمای سفر به پاریس؛ پایتخت مد جهان(قسمت دوم)

1395/10/04 ساعت 10:35

پاریس برای همه شهری دیرآشناست؛ شهر رویاها؛ شهر عاشقان دنیا و شهر نوستالژی‌های بی‌پایان. دیدنی‌های پاریس، پایتخت فرانسه، آنقدر زیادند که این شهر به قول اروپایی‌ها یک موزه‌فیکاسیون یا موزه بصری است؛ از کلیسای نتردام با گوژپشت معروفش تا موزه‌ی حیرت‌انگیز لوور با لبخند ژوکوندش و از کاخ تاریخی ورسای تا مولن‌روژِ خاطره‌انگیز، همه و همه از محبوب‌ترین دیدنی‌های پاریس حساب می‌شوند. معماری خیره‌کننده این شهر را می‌توان قدم به قدم در خانه‌ها، کاخ‌ها، باغ‌ها، موزه‌ها و بناهای تاریخی‌‌اش دید. با ممتاز گشت همراه باشید تا با جاذبه های دیدنی دیگر از سفر به پاریس آشنا شوید. (مطالعه قسمت اول)

کليساي نتردام (Notre Dame)

احتمالا فکر کردن به کليساي نتردام اولين چيزي را که به ذهن شما مي‌آورد رمان گوژ پشت نتردام اثر ويکتور هوگو است. اين کليساي معروف، يک بناي گوتيک فرانسوي است که معماري واقعا خيره ‌کننده‌اي دارد. کافي است نگاهي به شيشه کاري هاي منقوش اين کليسا بياندازيد تا به زيبايي آن پي ببريد.

نکته‌ها: سعي کنيد در روشنايي روز از اين مکان بازديد کنيد، چرا که شب ها نمي شود زيبايي واقعي شيشه‌هاي رنگي آن را تماشا کرد. از آنجايي که ورود به اين کليسا رايگان است، اغلب با جمعيت مشتاق زيادي روبرو خواهيد شد. البته نگران نباشيد چرا که خيلي زود نوبت به شما خواهد رسيد.

بازديد از مجموعه‌ي فروشگاهي Le Bon Marché

مجموعه‌ي Le Bon Marché براي رقابت با ديگر مراکز خريد ساخته شده است، اما چيزي که واقعا آن را متمايز مي کند سالن غذايش است. اگر عاشق غذا هستيد اين مکان براي شما همچون بهشت خواهد بود. پيشخوان شيريني‌پزها يکي از بهترين مواردي است که مي‌توانيد در اين مجموعه پيدا کنيد. اگر در زمان مناسب به اين نقطه بياييد، مي توانيد آن ها را در حين کار کردن تماشا کنيد.

بازديد از گالري لافايت (Lafayette)

گالري لافايت پاسخي است به Harrod's در لندن، اين گالري مکاني است براي به مهماني بردن احساسات و لطايف انساني که مي توان هرچيزي از محصولا برند Longchamp تا Laduree را زير يک سقف پيدا کرد. جايي که هرچيزي که در آن مي درخشد احتمالا از جنس طلا خواهد بود.

نکته‌ها:

 • سعي کنيد در اوايل صبح يا اواخر بعداز ظهر از اينجا بازديد کنيد تا به جمعيت زياد برخورد نکنيد. خصوصا در طول تعطيلات کريسمس که جمعيت زيادي براي خريد به اين نقطه هجوم مي‌آورند.
 • اين مکان به جز در ماه دسامبر، روزهاي يکشنبه تعطيل است.

بازديد از موزه‌ي مشهور لوور

لوور بزرگترين موزه‌‌ي جهان است که هزاران متر مربع مساحت دارد و ميليون‌ها آثار هنري را در خود جاي داده است. از اين روهمانند برج ايفل بازديد از اين مکان لازم است تا سفر شما به پاريس تکميل شود. در اين موزه مي توان آثاري از دوران کلاسيک تا قرن نوزدهم را مشاهده کرد. مطمئن باشيد با صرف چند ساعت وقت نمي‌توان از همه جاي آن بازديد کرد. تابلوي مشهور موناليزا اثر داوينچي در اين مکان قرار دارد.

نکته‌ها:

 • سعي کنيد حداقل چهار ساعت را در اين مکان سپري کنيد.
 •  بازديد از نمايشگاه‌هاي دائمي براي بزرگسالان 12 يورو هزينه در بر دارد.
 • براي ديدن نمايشگاه‌هاي موقت بايد هزينه‌ي جداگانه بپردازيد.

 

سفري به پارک ونسن (Vincennes)

در قلب پارک ونسن، درياچه‌ي زيباي Daumesnil واقع شده است که در وسط اين درياچه مي‌توانيد معبد عشق را مشاهده کنيد. اگر با همسرتان سفر مي کنيد، مي توانيد در اينجا يک قايق اجاره کنيد و روزي شاعرانه و زيبا را بر روي اين درياچه براي خودتان رقم بزنيد.

نکته‌ها:

 • اگر دوست داريد به قرن 14 ميلادي برگرديد، بهتر است نيم نگاهي به قلعه‌ي ونسن بياندازيد.

موزه‌ي اورسي (d'Orsay)

موزه‌ي اورسي يکي از بهترين موزه‌هاي پاريس است که اندازه‌اي متوسط دارد و همين موضوع سبب مي‌شود که همانند موزه‌ي لوور بازديد از آن خسته کننده نباشد. تمرکز اين موزه بيشتر بر روي نقاشي است و از اين نظر بسيار ارزشمند محسوب مي شود. بسياري از توريست ها اين يکي را نسبت به لوور ترجيح مي‌دهند.

نکته‌ها:

 • سعي کنيد صبح زود در اين مکان حاضر شويد، چرا که صف‌هاي طولاني در انتظارتان خواهد بود و درهاي موزه هم زود بسته مي‌شوند.
 • براي ورود به اين موزه بايد بين 8.50 تا 11 يورو هزينه کنيد.
 • بازديد از موزه براي افراد زير 18 سال رايگان است.

طاق قوس Triomphe

طاق قوس معروف Triomphe سمبل مهمي براي شهر پاريس محسوب مي‌شود.   نه تنها زيبايي اين بنا، بلکه نماي زيبايي که از خيابان Champs-Elysée در اختيارتان مي‌گذارد هم شما را مسحور خواهد کرد. اين طاق قوس به افتخار مرداني که در جنگ‌هاي ناپلئوني و انقلاب فرانسه به مبارزه پرداختند ساخته شده است.

نکته‌ها:

 • پيشنهاد مي کنيم براي ديدن نمايي بي نظير از برج ايفل و مناظر شهري از سقف اين بنا بازديد کنيد. براي اين کار بايد 284 پله را بالا برويد.
 • اگر بخواهيد بر بالاي اين بنا برويد، بايد بين 5 تا 8 يورو بپردازيد. (بزرگسالان)

بازديد از محله‌ي لاتين (Latin Quarter)

ناحيه‌اي تاريخي نزديک نتردام، با کوچه‌هاي باريک و پيچ در پيچ به همراه رستوران‌هاي کوچک که مي توانيد طعم‌هاي بي نظير و خوشمزه‌اي را در آن‌ها تجربه کنيد.

نکته‌ها:

 • پيشنهاد مي کنيم در وقت ناهار غذاي روز (plat du jour) را سفارش دهيد که طعمي عالي را در کنار قيمتي مناسب ارايه مي‌دهد.

بازديد از مرکز Pompidou

مرکز Pompidou (به نام محلي Beaubourg) يکي از سرگرم کننده‌ترين موزه‌هاي پاريس براي زمان‌هاي کوتاه به شمار مي‌رود. اين مکان بزرگ رنگارنگ کاملا منحصر به فرد است و بزرگترين موزه‌ي هنر مدرن اروپا محسوب مي‌شود که آثاري از هنرمندان مشهوري همچون پيکاسو، وارهول و ماتيس به علاوه هنرمندان ديگر را به نمايش مي‌گذارد. اين مکان همچنين محل برگزاري نمايشگاه‌هاي بيشمار و يک مرکز تحقيقاتي فعال است. اگر خيلي زمان نداريد تا از بيشتر موزه‌هاي اين شهر بازديد کنيد اين يکي با صرف  2 تا 3 ساعت زمان مي‌تواند راضي کننده باشد.

نکته‌ها:

 • نمايشگاه‌ها در اين محل دائما تغيير مي کنند، پس به صورت آنلاين اطلاعات مورد نياز را کسب کنيد.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.