راهنماي خريد در پاتايا (قسمت دوم)

1395/09/28 ساعت 15:47

شهر ساحلي پاتايا، يکي از محبوب‌ترين مقاصد گردشگري در تايلند است. در قسمت قبلي مقاله‌ي راهنماي خريد در پاتايا، انواع مراکز خريد در اين شهر را معرفي کرديم. در اين قسمت با تعدادي از اين مراکز، بيشتر آشنا مي‌شويم. با ممتازگشت همراه باشيد.
مراکز خريد پاتايا گرچه از نظر تعداد و گستردگي به پاي بانکوک نمي‌رسند، باز هم فرصت خوبي براي گشت‌و‌گذار هستند. در اين بازارها و فروشگاه‌ها مي‌توانيد با هر سليقه و بودجه‌اي يک يادگاري يا سوغات خريداري کنيد؛ سوغاتي که خاطرات سفرتان به تايلند را زنده کند.

همان‌طور که قبلا گفتيم، مراکز خريد بزرگ پاتايا، فقط مکاني براي خريد و داد و ستد نيستند. اين مراکز در واقع مجموعه‌اي از تفريحات را در کنار هم جمع کرده‌اند تا شما به عنوان يک گردشگر بتوانيد ساعاتي از سفرتان را در آنها بگذرانيد.

شهر پاتايا بيشتر به تفريحات و سرگرمي‌ها و جاذبه‌هاي طبيعي شهرت دارد تا خريد. با اين حال، تعدادي مرکز خريد بزرگ هم در اين شهر وجود دارد. رستوران، سينما و سالن بولينگ از ديگر امکانات جانبي اين مراکز هستند. در ادامه با تعدادي از بهترين مراکز خريد پاتايا آشنا مي‌شويم. بيشتر اين مراکز تنها چند قدم با هم فاصله دارند. اکثر آنها پارکينگ دارند و با تاکسي و اتوبوس مي‌توانيد به راحتي خود را به آنها برسانيد.

سنترال فستيوال پاتايا
ساعت کار: 11 صبح تا 11 شب

بلندترين و چشم‌گيرترين بنا در بيچ رود (Beach Road) پاتايا، ساختمان سنترال فستيوال است. اين مکان از زمان تاسيسش يعني از سال 2009، به يک مکان محبوب براي خوردن غذا، خريد و تفريح تبديل شده است. اين مرکز خريد داراي 313 فروشگاه است و امکانات آن در هفت طبقه‌ي مجزا به گردشگران ارائه مي‌شود. بقيه‌ي ساختمان در اختيار هتل هيلتون است.

در فروشگاه‌هاي اين مرکز، نام‌هاي مشهوري چون زارا، نورس فيس و کلوين کلاين را خواهيد ديد. مجموعه‌ي بي‌نظيري از فروشگاه‌هاي لوازم الکترونيکي هم در اين مرکز وجود دارد. رستوران، سينما و سالن بولينگ از ديگر امکانات اين مجموعه هستند.

رويال گاردن پلازا
ساعت کار: 10:30 صبح تا 11 شب

ساختمان رويال گاردن پلازا با وجود هواپيماي قرمزرنگي که از يک طرف آن بيرون زده و بالن زرد و سفيدي که بر بام آن نصب شده ‌است، متمايزترين بنا در پاتايا است. داخل اين مجموعه فروشگاه‌هاي شيک از مارک‌هاي مشهور و در اطراف و داخل اين مجموعه، رستوران و کافه‌هاي متعددي وجود دارد. همين مسئله باعث شده تا اين مرکز به يک مکان تفريحي محبوب تبديل شود. بنابراين، اين مجموعه فقط يک مرکز خريد نيست.
مرکز خريد مايک (Mike)
ساعت کار: 10 صبح تا 11 شب

برخلاف ديگر مراکز خريد بزرگ، در اين مرکز خريد خبري از فروشگاه‌هاي برند نيست. انواع کيف و کفش و زيورآلات، لباس‌هاي مخصوص ساحل و... در اين مرکز پيدا مي‌شود. قيمت‌هاي اين فروشگاه هم مقرون‌به‌صرفه هستند از اين رو، اين مرکز جاي خوبي براي خريد هدايا و سوغاتي‌هاي ارزان‌قيمت است. در بام اين مرکز يک استخر شناي عمومي و يک کافه‌ي کوچک وجود دارد که چشم‌انداز زيبايي از ساحل دارد.

Pattaya Avenue
ساعت کار: 11 صبح تا 11 شب

خريد در اين مجموعه که شبيه به يک ميدان روباز طراحي شده، تجربه‌ي خوبي خواهد بود. رستوران‌هاي متعدد و بازارهاي شبانه‌ي زيادي روبه‌روي اين مرکز وجود دارند. فروشگاه‌هاي طبقات بالا، تخفيف‌هاي خوبي از برندهاي بين‌المللي ارائه مي‌کنند. فروشگاه‌هاي طبقه‌هاي پايين بيشتر به ارائه‌ي محصولات و کالاهاي محلي اختصاص دارند. يک سينما و سالن بولينگ هم در مجموعه وجود دارد که شب‌ها تا ديروقت باز هستند. در واقع اين مرکز، يک مجموعه‌ي تفريحي است.

اوت لت Factory Outlet Mall
ساعت کار: 10 صبح تا 10 شب

اين مرکز خريد، اولين اوت‌لت در تايلند است که تخفيف‌هاي خوبي براي برندهاي مشهور مد ارائه مي‌کند. در اين مرکز، به اندازه‌ي کافي فروشگاه وجود دارد که همه‌ي اعضاي خانواده بتوانند کالايي مناسب خودشان پيدا کنند. برخي از کالاها در اين اوت‌لت، تخفيف‌هاي 70 درصدي دارند.

طراحي و رنگ‌هاي گرم به کار رفته در اين بنا و همين طور درختان نخل در کنار گذرگاه‌ها، ظاهر زيبايي به اين مرکز خريد داده است. اين مرکز به دو قسمت تقسيم شده است: اوت‌لت مال و پريميوم فشن مال.

اوت‌لت مال يک مرکز دو طبقه داخلي است که تعدادي از برندهاي مطرح بين‌المللي و تايلندي در آن فعاليت مي‌کنند. اين قسمت از فروشگاه بهترين مکان براي خريد لباس به خصوص لباس شنا و لباس‌هاي مخصوص ساحل براي همه‌ي اعضاي خانواده است. تعداد زيادي فروشگاه لباس کودک هم در اين بخش وجود دارد. پوشاک بانوان هم بخش زيادي از اين قسمت را به خود اختصاص مي‌دهد که پوشاک فصل با قيمت‌هاي اصلي و پوشاک فصل‌هاي گذشته با تخفيف‌هاي خوبي به فروش مي‌رسند.
پریمیوم فشن مال هم تخفیف‌های خوبی برای وسایل ورزشی، لوازم گلف و پوشاک ورزشی از برندهای مشهور عرضه می‌کند. البته همه‌ی محصولات این فروشگاه‌ها تخفیف ندارند اما بیشتر آنها با تخفیف‌های بیش از ۵۰ درصد به فروش می‌رسند.
اين مرکز به بزرگي ساير مراکز خريد پاتايا نيست اما قيمت‌ها در آن بسيار مقرون‌به‌صرفه است و خريد از آن، مقدار زيادي در هزينه‌هاي خريد شما صرفه‌جويي خواهد کرد و محصولات بسيار متنوعي براي همه‌ي اعضاي خانواده دارد.

در اين مجموعه دو رستوران هم وجود دارد که يکي نودل‌هاي تايلندي و ديگري هات‌داگ و همبرگر سرو مي‌کند.

اين مجموعه بهترين مرکز براي خريد لباس با قيمت‌هاي مناسب است.

بازار شناور پاتايا
ساعت کار: 9 صبح تا 8 شب

اين بازار که مساحتي معادل 100 هزار مترمربع را در بر مي‌گيرد، به چهار قسمت تقسيم مي‌شود. هر کدام از اين قسمت‌ها، محصولاتي از چهار بخش بزرگ تايلند يعني شمال، شمال شرقي، مرکز و جنوب آن عرضه مي‌کنند. علاوه بر غذا و ميوه، گالري‌هاي هنري و فروشگاه‌هاي سوغاتي هم در اين بازار وجود دارد. هر بعدازظهر، يک نمايش فرهنگي هم در اين مجموعه اجرا مي‌شود. فروشندگاني که با قايق به فروش محصولات مشغول هستند معمولا دسرها و غذاهاي سنتي تايلندي مي‌فروشند. براي گشت و گذار در بازار مي‌توانيد قايق کرايه کنيد. قدم زدن از ميان صدها خانه‌ي چوبي که به سبک‌هاي مختلف ساخته شده‌اند، خالي از لطف نيست. يکي از بهترين بخش‌هاي بازديد از اين بازار، چشيدن طعم غذاها و دسرهاي سنتي تايلند است. صنايع دستي چوبي و فلزي هم بخش مهم ديگري از محصولات ارائه شده در اين بازار را تشکيل مي‌دهند.

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.