سفر کردن بهترین عامل تقویت روحیه

1395/09/22 ساعت 10:34

ما قبلا می دانستیم که سفر کردن می تواند باعث بهبود روابط زناشویی و کم کردن وزن شود ، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که همچنین بهترین عامل برای تقویت روحیه است.


وبسایت Priceline با مقاله ای که تحت عنوان ” نقاط شیرین سفر ” منتشر کرده است نشان می دهد  بیشتر از نیمی از پاسخ دهندگان به سوالات مربوط به این مقاله عنوان کرده اند که سفر کردن بیشتر از ورزش و یا خرید می تواند باعث بهتر شدن حال روحی آنها شود .
با بررسی ۱.۰۰۵ نفر آمریکایی بزرگسال، توسط Wakefield  این تحقیق بر روی نیمی از سایت های رزرواسیون آنلاین صورت گرفته بود
 در این بررسی اینکه چه نوع سفرهایی باعث تقویت روحی افراد می شود مورد بحث قرار گرفت. ۳۸ درصد از مردان و ۳۴ درصد از زنان اظهار کردند که تعطیلات رومانتیک بهترین سفرها هستند . سفرهای خانوادگی است (۳۳ درصد جواب ها ) و خلوت کردن با دوستان (۲۳ درصد ) در رتبه های بعدی قرار گرفتند .
همچنین بررسی ها نشان داد که الزاماً تعطیلات طولانی نمی تواند باعث تقویت روحی افراد شود. ۴ نفر از هر ۵ نفر آمریکایی سفرهای کوتاه تر و با دفعات بیشتر را به یک تعطیلات طولانی ترجیح می دهند. ۴۴ درصد گفته اند که دوست دارند امسال برای تقویت روحیه خود ۳ یا ۴ سفر داشته باشند در حالی که تنها نزدیک به ۱۰ درصد از افراد ۷ سفر یا بیشتر را باعث تقویت روحیه خود عنوان کرده اند .
Brigit Zimmerman نائب رئیس سایت Priceline گفته است : ” تحقیقات به ما نشان می دهد ۴۴ درصد از آمریکاییها به صورت مداوم از اینکه چرا نتوانسته اند سفرهای بیشتری را تجربه کنند اظهار پشیمانی می کنند و اکثریت آنها به دلیل هزینه های سفر از انجام آن خودداری می کنند . ”
و شاید این موضوع دلیل باقی ماندن روزهای زیادی از مرخصی آمریکاییها در سال ۲۰۱۵ بوده است .

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.