10 مرکز تجاري بانکوک براي بهترين تجربه خريد

1395/09/15 ساعت 10:4

خريد يکي از لذت‌بخش‌ترين کارهايي است که مردم بانکوک صبح و شب به آن مي‌پردازند. تنوع و گوناگوني محصولات و اجناس، تجربه خريد را در اين شهر لذ‌ت‌بخش‌تر مي‌کند. در اين مقاله از ممتازگشت به 10 مرکز خريد اين شهر مي‌پردازيم.
انواع تجربه‌هاي خريد در بانکوک به مراتب فراتر از قدم زدن در يک مرکز خريد يا گشتن در بازارها است. خريد در بانکوک يک فعاليت شبانه‌روزي است که موازي با بهترين فعاليت‌ها در غرب مانند طعم دادن به غذاها در شرق به شمار مي‌رود. اين 10 تجربه‌ي متفاوت نشان مي‌دهد که چرا خريد در فروشگاه‌هاي بانکوک معروف است.

1. مراکز خريد بانکوک

در شهرهاي بزرگي که مراکز خريد مجلل زيادي وجود دارد چگونه انتخاب کنيم؟ آيا مي‌خواهيد در خريد چانه بزنيد؟ به مرکز خريد MBK (Ma Boon Khrong Center) برويد. محيطي کلاسيک و درجه يک چطور؟ به بازار بزرگ برويد. البته اگر زرق‌وبرق شما را جذب و تحريکتان مي‌کند مي‌توانيد به مرکز خريد Siam Paragon برويد که مظهر بازاري شيک در بانکوک است. مراکز خريد چند طبقه‌ي بانکوک مانند يک بهشت است. از بازار MBK تا بازار بزرگ، بازار Siam و بازار مرکزي Plaza، انواع اجناس با سلايق مختلف را دارا است. آخرين بازارهاي نوآورانه بازار Terminal 21 و بازار مرکزي Plaza Rama 9 هستند. در اين مراکز مي‌توانيد برترين فروشگاه‌هاي مد شهر، برند‌هاي جهاني، کتاب‌فروشي‌ها، لوازم تزئيني و انواع طرح‌هاي مختلف از طراحان لوازم خانگي را بيابيد. در اين‌جا انتخاب‌هاي بسيار زيادي داريد و تنوع اجناس بالا است. دستگاه‌هاي تهويه‌ي مناسب نيز به بهتر بودن هواي مغازه‌ها کمک مي‌کند، بسياري از اين مجتمع‌ها از طريق قطارهاي هوايي (BTS) قابل دسترس‌اند. به ياد داشته باشيد براي خريد از اين بازارها کفش ورزشي يا راحتي بپوشيد.

2. مرکز خريد Chatuchak

ترکيبي از تمامي بازارهاي بانکوک است، Chatuchak بازاري مناسب براي آخر هفته‌هاست. وقتي بزرگي اين بازار را ببينيد شگفت‌زده مي‌شويد، شايد اجناس باورنکردني را در اين بازار ببينيد. شما مي‌توانيد صفحه‌هاي موسيقي قديمي، مهره‌ها، زره‌هاي قديمي تا ماهي زنده را در اين‌جا پيدا کنيد. چانه زدن در اين بازار طبيعي است فقط بايد مؤدبانه انجام گيرد. مي‌توان گفت خريد در اين بازار يکي از هيجان‌انگيز‌ترين تجربه‌ها در دنيا است. ميان عمده‌فروشان و فروشندگان ديگر در بازارهاي آخر هفته نقطه‌ي عطفي وجود دارد که براي گردشگران جالب و ديدني است. مجموعه‌هاي متنوع و کالاهاي مختلف شما را تحريک مي‌کند. اين فروشگاه به معناي واقعي کلمه پول‌ شما را تمام مي‌کند. زمين فروشگاه Chatuchak حدود 35 هکتار است و بيش از 8 هزار مغازه دارد. آخر هفته‌ها معمولا بيش از200 هزار نفر به اين مراکز رجوع مي‌کنند تا محصولات مورد نظرشان را تهيه کنند. مغازه‌داران کهنه‌کار لوازم خود را در اين‌جا مي‌فروشند، اما همه‌ي آن‌ها قيمت مناسبي ندارند. اما اگر سفري 7 روزه به بانکوک داريد حتما به بازار آخر هفته‌ي Chatuchak سر بزنيد، پشيمان نمي‌شويد.

3. Asiatique the Riverfront

بازار Asiatique ترکيبي از دو مرکز خريد محبوب در شهر است که اولي بازار شبانه و ديگري يک مرکز خريد بزرگ است. 10 دقيقه به سمت پايين رودخانه از ايستگاه Saphan Taksin BTS فاصله دارد، اين بازار به مکاني براي يک تجارت بين‌المللي تبديل شده و بيش از 1500 بوتيک و 40 رستوران دارد. بازار از ساعت 17 باز مي‌شود، گذراندن شب نيز در اين بازار مشکلي ندارد. مي‌توانيد در بوتيک‌ها بگرديد و لوازم مورد نياز خود يا هديه‌هاي مختلف را خريداري کنيد. خوراکي‌هاي متنوعي هم در بازار وجود دارد، هم‌چنين سرگرمي‌هاي ديگري نيز مانند نمايش‌ عروسک‌هاي تايلندي وجود دارند.

4. ميدان Siam

مانند يک شهر است. در واقع مرکزي براي عرضه‌ي اجناس مناسب است. اين بازار شکل ظاهري و سبکي متفاوت دارد. هم‌چنين Siam يکي از گران‌ترين مناطق شهر براي اجاره‌ي زمين در بانکوک است. اين مکان به شهر فرشتگان معروف است. ميدان Siam مرکز خريدي در هواي آزاد است. لوازم ورزشي، تي‌شرت‌ها و لباس‌هاي مناسب ديگر در اين‌جا فروخته مي‌شوند. Siam مرکزي الهام‌بخش در بانکوک است. اين منطقه از پايين جاده‌ي Rama 1 تا دانشگاه Chulalongkorn و از سمت ديگر از خيابان Phayathai تا Henri Dunant امتداد دارد.

5. After-Dark Shopping

در بسياري از شهرها شب‌هنگام، تمامي مغازه‌ها تعطيل مي‌شوند. اما در بانکوک اين‌گونه نيست. اگر هنگام غروب آفتاب به خيابان Khao San برويد لباس‌هايي مناسب سفر پيدا مي‌کنيد. بازار Patpong اجناس تقلبي زيادي دارد و بايد در خريد از اين بازار دقت کنيد. اين‌ها فقط دو نمونه از بازارهاي شبانه‌ي بانکوک بود. مهم‌ترين نکته در خريد از بازارهاي بانکوک تنوع آن است. فروشگاه‌ها و مغازه‌ها حداقل تا ساعت 21 و حداکثر تا ساعت 22 باز هستند،  بازارهاي شبانه هم در حال افزايش‌اند. در بازارهاي شبانه اجناس با قيمت‌هاي بهتري عرضه مي‌شوند. يکي از پربازديدترين بازارهاي شبانه در بانکوک Patpong است که به خاطر موقعيت جغرافيايي مناسب، اجناس مد روز و امکانات سرگرم‌کننده مورد علاقه‌ي همگان واقع شده است. بازارهاي شبانه‌ي انگشت شماري هم در اطراف شهر واقع‌اند، اين بازارها براي افرادي که به دنبال خوراک و نوشيدني ارزان‌ هستند مناسب است.

6. Pantip Plaza (مرکز خريد لوازم کامپيوتري)

اگر از علاقه‌مندان به تکنولوژي هستيد،  Pantip Plaza براي شما بهشت روي زمين است. اگر به دنبال گوشي، نوت‌بوک يا به‌روزترين لوازم هستيد Pantip Plaza بهترين مقصد براي شما است. از طبقه‌ي هم‌کف تا سقف پر از مغازه‌هاي کامپيوتري و لوازم الکتريکي و حتي انواع لنزهاي دوربين است. قبل از رفتن مطمئن شويد که زمان کافي براي گشتن در اين بازار را داريد. Pantip Plaza مادر تمام فروشگاه‌هاي کامپيوتري در تايلند است. محيطي فوق‌العاده براي پيدا کردن لوازم کامپيوتري با قيمت‌هاي مناسب است. Pantip Plaza هم‌چنين کمي به خاطر فروش CD و DVDهاي تقلبي بدنام است. اين بازار هنوز بورس بهترين لوازم الکتريکي در  تايلند است که به تعميرات و امور ديگر هم رسيدگي مي‌کنند.

7. Pratunam

Pratunam در ميان مردم محلي به عنوان عمده‌فروشي طبق مد بسيار شناخته شده است، جايي است که انبارهاي مغازه‌ها پر از لباس‌هاي جديد و مد روز است. خريد در اين مکان سرگرم‌کننده است زيرا هنگام تخفيف‌ها اجناسي وجود دارند که مي‌توانيد از سر تا پا براي خود خريد کنيد. لوازم و جنس‌هاي اصل در بيرون اين مرکز خريد واقع‌اند و در نزديکي بازار دو هتل Indra و Baiyoke Sky قرار دارند. مهارت و تکنيک‌هاي فروش با معاملات بيشتر افزايش پيدا مي‌کنند. خريد کردن با توجه به قوانين تعيين شده براي خريداران بسيار امن خواهد بود. تصميم‌گيري در مورد خريد کالاها و مقايسه‌ي قيمت‌ها شروع مناسبي است. اگر شما به صورت عمده خريد کنيد اجناس براي شما ارزان‌تر تمام مي‌شوند. نگران حمل خريد‌هاي خود نباشيد، اکثر مغازه‌ها خريدهاي شما را بسته‌بندي مي‌کنند و به هتل‌تان مي‌فرستند، البته در اطراف مراکز خريد هم وسايل نقليه وجود دارند. قانون طلايي براي چانه‌زني در اين بازار لبخند زدن به هنگام خريد است.

8. مرکز خريد محله‌ي چيني‌ها (Chinatown Market)

 بازار چيني‌ها در بانکوک عجيب و جذاب است. قدم زدن در خيابان‌هاي کوچک اين بازار که پر از دست‌فروش است و گشتن در مغازه‌هاي شلوغ بسيار خوشايند است. در طول اين بازار طلافروشي‌هايي وجود دارد، مي‌توانيد کيسه‌هاي فندق بو داده، پولک‌دوزي‌ها، قلم و دفترچه‌هاي يادداشت و اسلحه‌هاي رزمي که با هنر فراوان کار شده‌اند (بازاري که تقريبا همه چيز دارد) را پيدا کنيد. معابد چيني زيبايي را مي‌توانيد در اين بازار ببينيد؛ مغازه‌هاي که طب چيني را ياد مي‌دهند و انواع داروهاي چيني را مي‌فروشند. کوچه‌هاي باريک بين دو خيابان Yaowarat و Chao Phraya River پر از مغازه‌هاي کوچک و بزرگ است. اين مغازه‌ها تقريبا همه چيز  از لوازم آرايشي و مو گرفته تا ست چاي‌خوري و غذا را مي‌فروشند. در اين بازار اسباب‌بازي، لوازم خانه و حتي گياهان را مي‌توانيد خريداري کنيد، با ورود به يکي از کوچه‌هاي اين بازار به داخل آن حرکت کنيد و منسوجات رنگارنگ و با کيفيت را پيدا کنيد.

9. بازار مواد غذايي Or Tor Kor

Or Tor Kor طبق آمارگيري‌ها چهارمين بازار مواد غذايي تازه در جهان است، اين بازار فراتر از يک بازار محلي است. محصولات موجود در اين بازار  بهترين‌ها در کل کشور است. طيف گسترده‌اي از ميوه‌ها و سبزيجات تازه، گوشت و غذاهاي دريايي در اين بازار وجود دارد، Or Tor Kor بايد در ليست مکان‌هاي ديدني که هر آشپزي بايد ببيند قرار بگيرد. قابل ذکر است که اين بازار در کنار بازار Chatuchak واقع شده است. اين بازار مجموعه‌اي از کالاها را با قيمت‌هاي پايين عرضه مي‌کند، بعضي از اين بازارها در قسمت مرزي شهر بانکوک قرار دارند. بازارهاي مرکزي و داخل شهر شامل Klong Toey، Ying Charoen، Minburi، Major Ratchoyothin، Or Tor Kor و Khlong Sanاست.

10. بازار گل بانکوک (Bangkok Flower Market)

در ميان بازارهاي محصولات تازه در بانکوک، برترين بازار بدون شک بازار گل Pak Khlong Talad است. رنگ‌ها و رايحه‌هاي مختلف گل ياسمن و حلقه‌هاي گل بافته شده باعث مي‌شود تجربه‌اي منحصربه‌فرد داشته باشيد. خودتان را براي تجربه‌ي شبانه‌ي بازار آماده کنيد که ارزش بيدار ماندن را دارد. بازار گل بانکوک بزرگ‌ترين بازار عمده و خرده‌فروشي در تايلند است. اين بازار داراي انواع گل‌هاي محبوب از جمله گل رز، سوسن، ارکيده و غيره است. اکثر آن‌ها در بسته‌هاي 100تايي و 50 تايي فروخته مي‌شوند و قيمت‌ها نيز بسيار پايين است. اين بازار در خيابان Chak Phet کنار پل Memorial واقع شده است. سفر به اين قسمت شهر که به اسم شهر قديمي شناخته مي‌شود با جاذبه‌هاي تاريخي همراه است. 

تمامی حقوق وب سایت برای ممتاز گشت محفوظ است.